Voor kleine softwarebedrijven

E-mailtools voor MKB met weinig tijd

Een eigenaar met één tot tien medewerkers verkoopt software of een online dienst en wil een eenvoudige nieuwsbrief versturen. Offertes en facturen horen apart van die lijst, terwijl de betaalbare instap en een overstap zonder lijstverlies tellen.

Vier logische startpunten

1
MailerLite

Een rustige eerste stap voor één eigenaar die een nieuwsbrief en een kleine klantenlijst zelf bijhoudt.

2
Brevo

Handig als een softwarebedrijf vooral per verzonden bericht wil betalen tijdens een korte verkoopactie.

3
ActiveCampaign

Past bij een klein team dat naast de nieuwsbrief ook opvolging rond een proefaccount wil vastleggen.

4
Kit

Een optie voor een eigenaar die uitleg over de dienst deelt en daar een toestemmingslijst aan koppelt.

Prijzen en basis voor een klein team

ToolPrijsGratis of proefPrijsbasisPast bij
ActiveCampaign$15 bij 1.000 contacten (jaarlijkse betaling)Geen gratis planContactenOpvolging van proefaccounts
MailerLite$12 bij 500 abonneesgratis 250 abonnees / 2.500 e-mails per maandAbonneesNieuwsbrief van de eigenaar
Mailchimp$20 bij 500 contactengratis 250ContactenKleine klantenlijst
Brevo$9 voor 5.000 e-mailsgratis 300/dagVerzonden e-mailsEen tijdelijke verkoopactie
HubSpot$7 per seatgratis toolsSeatsEén gedeelde werkplek
Klaviyo$20 bij 500 profielengratis 250 profielenProfielenEen dienst met profielgegevens
Loops$99 bij 9.998 abonneesgratis 4.000 verzendingen per rollende 30 dagenAbonnees en verzendingenProductberichten naast de lijst
Drip$39 tot 2.500 contacten14 dagen proefContactenEen afgebakende proef
Customer.io$100 maandelijks bij 5.000 profielengeen gratis planProfielenEen dienst met veel gebruiksgegevens
Kit$33 bij 1.000 abonnees jaarlijksgratis tot 10.000AbonneesUitleg over de dienst
Intercom$39 per seat maandelijks ($29 jaarlijks)14 dagen proefSeatsVragen van vroege klanten
Encharge$99 ($79 jaarlijks) tot 2.000 abonneesGeen gratis planAbonneesEen korte opvolgreeks
Userlist$149 tot 10.000 gebruikersGeen gratis planGebruikersGebruikersstatus bijhouden
Moosend$9 bij 500 contacten ($7 jaarlijks)30 dagen proefContactenEen kleine lijst testen

Tools voor een eigenaar met weinig tijd

1

Opvolging rond een proefaccount zonder de nieuwsbrief te vermengen.

$15 bij 1.000 contacten (jaarlijkse betaling) Ideaal voor: Een klein softwarebedrijf met één verkoopproces

ActiveCampaign kost $15 bij 1.000 contacten bij jaarlijkse betaling. De Starter-optie heeft één gebruiker, wat aansluit bij een eigenaar die de lijst zelf beheert.

Houd offertes, facturen en nieuwsbriefinschrijvingen als aparte toestemmingen. Exporteer de adressen en hun status voordat je een ander hulpmiddel probeert.

2

Een betaalbare nieuwsbrief voor een kleine klantenlijst.

$12 bij 500 abonnees (gratis 250 abonnees / 2.500 e-mails per maand) Ideaal voor: Een eigenaar die wekelijks één bericht verstuurt

MailerLite kost $12 bij 500 abonnees. Gratis: 250 abonnees en 2.500 e-mails per maand. Dat geeft een betaalbare instap voor een softwarebedrijf dat eerst de lijst opschoont.

Bewaar de toestemming en de uitschrijving naast het adres. Zet offerte- en factuurmails in de eigen administratie, zodat een nieuwsbrief alleen naar geïnteresseerde klanten gaat.

3

Een bekende plek voor één korte aankondiging.

$20 bij 500 contacten (gratis 250) Ideaal voor: Een klein team met een vaste klantenlijst

Mailchimp kost $20 bij 500 contacten en heeft gratis 250. Controleer vóór de overstap welke oude adressen nog toestemming hebben voor nieuws over je online dienst.

Maak een kopie van de lijst en schrijf op welke contacten alleen een offerte of factuur ontvangen. Zo blijft de nieuwsbrief beperkt tot de juiste groep.

4

Verzendkosten die aansluiten op een korte verkoopactie.

$9 voor 5.000 e-mails (gratis 300/dag) Ideaal voor: Een dienst met een drukke lanceringsweek

Brevo kost $9 voor 5.000 e-mails en heeft gratis 300 per dag. Voor een klein softwarebedrijf kan die verzendbasis begrijpelijker zijn dan betalen voor slapende profielen.

Plan een lage daggrens en verwijder oude adressen met zorg. Facturen en persoonlijke verkoopmails blijven buiten de nieuwsbriefgroep.

5

Een gedeelde plek wanneer klantvragen en nieuws samenkomen.

$7 per seat (gratis tools) Ideaal voor: Een eigenaar die klantcontact zelf afhandelt

HubSpot kost $7 per seat en heeft gratis tools.

Noteer per contact of nieuws is toegestaan. Houd offertes en facturen in hun eigen proces en geef een collega alleen toegang als die echt nodig is.

6

Profielen voor een dienst die verschillende klanttypen kent.

$20 bij 500 profielen (gratis 250 profielen) Ideaal voor: Een klein bedrijf met duidelijke profielvelden

Klaviyo kost $20 bij 500 profielen en heeft gratis 250 profielen. Begin met alleen de velden die een eigenaar werkelijk kan onderhouden.

Scheid toestemming voor nieuws van de gegevens die nodig zijn voor een offerte of factuur. Een maandelijkse opschoonronde voorkomt dubbele profielen.

7

Productberichten naast een eenvoudige klantenlijst.

$99 bij 9.998 abonnees (gratis 4.000 verzendingen per rollende 30 dagen) Ideaal voor: Een softwarebedrijf met accountberichten

Loops kost $99 bij 9.998 abonnees. Gratis: 4.000 verzendingen per rollende 30 dagen. Dat onderscheid helpt een klein team om lijstgrootte en werkelijk gebruik uit elkaar te houden.

Laat accountmeldingen in de toepassing ontstaan. Gebruik de nieuwsbrief alleen voor klanten die daar apart toestemming voor gaven.

8

Een korte proef voor een afgebakende klantenlijst.

$39 tot 2.500 contacten (14 dagen proef) Ideaal voor: Een eigenaar die eerst veertien dagen wil beoordelen

Drip kost $39 tot 2.500 contacten en geeft 14 dagen proef. Loop in die periode één nieuwsbrief en één opruimronde door, zonder offertes of facturen mee te nemen.

Schrijf op welke adressen actief blijven en exporteer die gegevens voordat de proef eindigt. Zo kun je zonder lijstverlies terug naar een eenvoudiger hulpmiddel.

9

Customer.io

customer.io →

Voor een online dienst met veel gebruiksgegevens.

$100 maandelijks bij 5.000 profielen (geen gratis plan) Ideaal voor: Een klein productteam met betrouwbare gegevens

Customer.io kost $100 maandelijks bij 5.000 profielen en heeft geen gratis plan. Die instap past pas wanneer één persoon de gegevensstroom en de nieuwsbrief samen kan onderhouden.

Begroot de maandprijs vooraf en leg vast welke profielgegevens voor nieuws nodig zijn. Bewaar factuurgegevens in je financiële proces.

10

Inhoud over je dienst met een heldere toestemmingslijst.

$33 bij 1.000 abonnees jaarlijks (gratis tot 10.000) Ideaal voor: Een eigenaar die uitleg en updates deelt

Kit kost $33 bij 1.000 abonnees jaarlijks en is gratis tot 10.000. Dat kan ruimte geven aan een klein bedrijf dat vooral uitleg over de online dienst verstuurt.

Houd de klantenlijst schoon en verwijder adressen zonder toestemming. Zet offertes en facturen los van deze inschrijvingen.

11

Een seat voor een eigenaar die vroege klanten helpt.

$39 per seat maandelijks ($29 jaarlijks) (14 dagen proef) Ideaal voor: Een online dienst met veel klantvragen

Intercom kost $39 per seat maandelijks of $29 jaarlijks en geeft 14 dagen proef. Reken met één seat als de eigenaar gesprekken en nieuws zelf verzorgt.

Gebruik de proef om de klantenlijst te ordenen en leg uit welke berichten geen nieuwsbrief zijn. Exporteer adressen vóór een overstap.

12

Een compacte opvolgreeks voor een kleine softwarelijst.

$99 ($79 jaarlijks) tot 2.000 abonnees Ideaal voor: Een team dat een vaste reeks wil onderhouden

Encharge kost $99, of $79 bij jaarlijkse betaling, tot 2.000 abonnees. Zet vooraf een grens die één persoon kan opschonen.

Bewaar toestemming per inschrijving en laat facturen buiten de reeks. Een volledige export maakt een latere verhuizing veilig.

13

Gebruikersstatus voor een dienst met een kleine lijst.

$149 tot 10.000 gebruikers Ideaal voor: Een softwarebedrijf dat gebruikersstatus bijhoudt

Userlist kost $149 tot 10.000 gebruikers. Voor een MKB-bedrijf is die grens pas logisch als de dienst al veel gebruikers heeft en de eigenaar de lijst kan bijhouden.

Markeer wie nieuws wil ontvangen en wie alleen een factuur of accountmelding krijgt. Exporteer beide groepen afzonderlijk.

14

Een betaalbare proef voor een lijst die opschoning nodig heeft.

$9 bij 500 contacten ($7 jaarlijks) (30 dagen proef) Ideaal voor: Een eigenaar die een maand wil vergelijken

Moosend kost $9 bij 500 contacten, of $7 bij jaarlijkse betaling, en geeft 30 dagen proef. Gebruik die maand om dubbele en oude adressen te verwijderen.

Noteer welke toestemming bij elk adres hoort en maak een export. Zo blijft de overstap naar een andere dienst uitvoerbaar zonder de klantenlijst kwijt te raken.

Een eenvoudige werkwijze

Maak eerst één nieuwsbriefinschrijving met duidelijke toestemming. Houd offertes en facturen in hun eigen administratie en laat één persoon de klantenlijst wekelijks opschonen.

Exporteer adressen, toestemmingsstatus en uitschrijvingen vóór je een nieuw plan activeert. Bewaar de oude lijst totdat een kleine proefverzending klopt; daarna kun je overstappen zonder verlies.

Verder vergelijken

Bekijk de vergelijking van e-mailtools, lees de gids voor startups of de keuzehulp voor bureaus. Voor twee diensten naast elkaar is er de vergelijkingspagina en de HubSpot en Mailchimp vergelijking.