Gids voor proefgebruikers

E-mailtools voor proefgebruikers

Een SaaS-team helpt proefgebruikers eerst een zichtbaar resultaat te bereiken. Daarna legt een servicebericht uit wat de betaalde stap inhoudt, hoe een betaalmethode wordt toegevoegd en waar iemand hulp krijgt.

Vier rustige momenten in een proefperiode

1. Ervaren waarde

Vraag welke taak de proefgebruiker in het product heeft afgerond en leg een volgende nuttige stap uit.

2. Herinnering als servicebericht

Meld vóór het einde van de proefperiode de datum en geef een directe route naar hulp.

3. Prijsbasis uitleggen

Beschrijf of het eigen SaaS-product per seat, gebruiker, contact of verbruik rekent.

4. Betaalmethode toevoegen

Laat zien waar iemand een betaalmethode toevoegt en bied persoonlijke hulp bij vragen.

Een zorgvuldige overstap naar betaald

Begin met het resultaat dat de proefgebruiker zelf heeft gezien, zodat de uitleg aansluit op het gebruik van je SaaS-product.

Stuur vóór het einde van de proefperiode een servicebericht met de einddatum, de prijsbasis van je eigen product en een link om een betaalmethode toe te voegen.

Geef een antwoordkanaal voor hulp en laat ruimte om eerst een vraag te stellen; een echte deadline hoeft niet te worden opgevoerd.

Stop de reeks wanneer iemand afmeldt en maak de overstap naar betaald begrijpelijk zonder druk of verzonnen percentages.

Prijzen per tool

ToolPrijs en basisGratis optie
Intercom$39 per seat maandelijks ($29 jaarlijks; 14 dagen proef)14 dagen proef
ActiveCampaign$15 bij 1.000 contacten (jaarlijkse betaling; Starter 1 gebruiker)—
Userlist$149 tot 10.000 gebruikers—
Encharge$99 ($79 jaarlijks) tot 2.000 abonnees—
Klaviyo$20 bij 500 profielen (gratis 250 profielen)gratis 250 profielen
HubSpot$7 per seat (gratis tools)gratis tools
Drip$39 tot 2.500 contacten (14 dagen proef)14 dagen proef
Customer.io$100 maandelijks bij 5.000 profielen (geen gratis plan)geen gratis plan
Brevo$9 voor 5.000 e-mails (gratis 300 per dag)gratis 300 per dag
Mailchimp$20 bij 500 contacten (gratis 250)gratis 250
MailerLite$12 bij 500 abonnees (gratis 250 abonnees / 2.500 e-mails per maand)gratis 250 abonnees / 2.500 e-mails per maand
Loops$99 bij 9.998 abonnees (gratis 4.000 verzendingen per rollende 30 dagen)gratis 4.000 verzendingen per rollende 30 dagen
Kit$33 bij 1.000 abonnees jaarlijks (gratis tot 10.000)gratis tot 10.000
Moosend$9 bij 500 contacten ($7 jaarlijks; 30 dagen proef)30 dagen proef

Tools voor SaaS-proefgebruikers

1

Service rond de stap van proefperiode naar betaald abonnement.

$39 per seat maandelijks ($29 jaarlijks; 14 dagen proef) Ideaal voor: SaaS-teams die hulp en abonnementsservice combineren

Intercom past bij een team dat tijdens de proefperiode vragen per gesprek wil beantwoorden en daarna een betaalherinnering als servicebericht wil sturen.

De maandprijs is $39 per seat; jaarlijkse betaling maakt dat $29 en de proef duurt 14 dagen.

2

E-mailmarketing met vijf acties per automatisering in Starter.

$15 bij 1.000 contacten (jaarlijkse betaling; Starter 1 gebruiker) Ideaal voor: SaaS-teams die proefgebruikers met Starter willen begeleiden

ActiveCampaign biedt e-mailmarketing en marketingautomatisering met vijf acties per automatisering in Starter.

Voor Starter betaal je bij jaarlijkse betaling $15 voor 1.000 contacten en één gebruiker.

3

Gebruikerscommunicatie voor SaaS-teams die de proefperiode begrijpen.

$149 tot 10.000 gebruikers Ideaal voor: SaaS-teams die gebruikers en bedrijven tijdens een proefperiode opvolgen

Userlist koppelt een proefgebruiker aan een bericht over de waarde die al in het product is ervaren.

Het kost $149 tot 10.000 gebruikers; segmenten helpen een team de juiste uitleg te kiezen.

4

Opvolging wanneer een SaaS-gebeurtenis echt binnenkomt.

$99 ($79 jaarlijks) tot 2.000 abonnees Ideaal voor: SaaS-teams die gedragssignalen uit hun product opvolgen

Encharge kan een bericht laten volgen op een gebeurtenis die laat zien welke stap een proefgebruiker al heeft gezet.

De limiet is 2.000 abonnees voor $99; met jaarlijkse betaling wordt dat $79 per maand.

5

Profielen voor duidelijke uitleg tijdens een proefperiode.

$20 bij 500 profielen (gratis 250 profielen) Ideaal voor: SaaS-teams met een kleine groep actieve profielen

Klaviyo werkt met profielen voor e-mail en mobiele berichten wanneer een team uitleg aan proefgebruikers wil geven.

De prijsbasis is $20 voor 500 profielen; een groep van 250 profielen blijft gratis.

6

Een seat en gratis tools voor een klein SaaS-team.

$7 per seat (gratis tools) Ideaal voor: SaaS-teams die per seat willen starten

HubSpot biedt e-mailautomatisering voor een team dat proefgebruikers wil helpen een betaalde keuze te begrijpen.

Reken op $7 per seat; de gratis tools laten een klein team starten.

7

Dynamische segmenten voor opvolging van gebruik.

$39 tot 2.500 contacten (14 dagen proef) Ideaal voor: SaaS-teams die proefgebruikers dynamisch afbakenen

Drip biedt dynamische segmenten waarmee een team uitleg kan richten op proefgebruikers met een gemiste stap.

De grens ligt bij 2.500 contacten voor $39 en je krijgt 14 dagen proef.

8

Customer.io

customer.io →

Gebeurtenissen uit de app als aanleiding voor behulpzaam contact.

$100 maandelijks bij 5.000 profielen (geen gratis plan) Ideaal voor: Technische SaaS-teams die productgebeurtenissen ontvangen

Customer.io past wanneer een ontwikkelaar een ontvangen gebeurtenis koppelt aan uitleg vóór het einde van de proefperiode.

Voor 5.000 profielen is de maandbasis $100; een gratis plan ontbreekt.

9

Veel korte berichten over de betaalstap versturen.

$9 voor 5.000 e-mails (gratis 300 per dag) Ideaal voor: SaaS-teams met veel korte serviceberichten

Brevo past wanneer een SaaS-team veel berichten over de proefperiode en betaalmethode verstuurt.

Je betaalt $9 voor 5.000 e-mails; 300 e-mails per dag blijven gratis.

10

Heldere serviceberichten voor een kleine groep proefgebruikers.

$20 bij 500 contacten (gratis 250) Ideaal voor: SaaS-teams die met een kleine lijst beginnen

Mailchimp kan een team helpen uitleggen wat iemand vóór het einde van de proefperiode heeft gezien en hoe betalen werkt.

De bundel omvat 500 contacten voor $20, met 250 contacten zonder kosten.

11

Berichten voor zelfgekozen momenten in de proefperiode.

$12 bij 500 abonnees (gratis 250 abonnees / 2.500 e-mails per maand) Ideaal voor: SaaS-teams die zelf het moment van uitleg bepalen

MailerLite biedt e-mailautomatisering; het team kiest wanneer een proefgebruiker hulp over de betaalstap ontvangt.

Bij 500 abonnees is de prijs $12; de gratis grens is 250 abonnees plus 2.500 e-mails per maand.

12

Transactionele berichten voor SaaS-teams.

$99 bij 9.998 abonnees (gratis 4.000 verzendingen per rollende 30 dagen) Ideaal voor: SaaS-teams die transactionele verzending nodig hebben

Loops ondersteunt transactionele verzendingen, zoals een servicebericht dat de einddatum van een proefperiode uitlegt.

Voor 9.998 abonnees betaal je $99; 4.000 verzendingen per rollende 30 dagen zijn gratis.

13

Persoonlijke uitleg voor abonnees die waarde zoeken.

$33 bij 1.000 abonnees jaarlijks (gratis tot 10.000) Ideaal voor: SaaS-teams die uitleg aan abonnees koppelen

Kit helpt een SaaS-team een uitlegbericht te sturen nadat een proefgebruiker een eerste resultaat heeft bereikt.

Jaarlijkse betaling geeft 1.000 abonnees voor $33; tot 10.000 abonnees kan gratis.

14

Een rustige herinnering met hulpoptie versturen.

$9 bij 500 contacten ($7 jaarlijks; 30 dagen proef) Ideaal voor: SaaS-teams die servicekosten laag houden

Moosend past bij een klein SaaS-team dat een rustige herinnering met een duidelijke hulpoptie wil sturen.

De basis is $9 voor 500 contacten, $7 per maand bij jaarlijkse betaling en 30 dagen proef.

Veelgestelde vragen

Wat moet iemand vóór het einde hebben gezien?

Benoem het concrete resultaat in je SaaS-product en koppel daaraan de uitleg van de betaalde stap.

Wanneer stuur ik de herinnering?

Stuur vóór het einde een servicebericht met datum, prijsbasis, betaalmethode en een hulpaanbod.

Hoe houd ik de toon rustig?

Geef feiten en een vraagroute; gebruik geen druk, nepdeadline of verzonnen resultaat.

Een heldere service voor elke proefperiode

Noteer eerst welk resultaat iemand heeft bereikt en welke prijsbasis je eigen product gebruikt.

Schrijf daarna een servicebericht met de einddatum, de route naar een betaalmethode en een antwoord op vragen.

Controleer ten slotte toestemming en stopvoorwaarden voordat je de reeks naar proefgebruikers stuurt.